best

dragged border

درباره وبلاگ

dragged border
dragged border

تمام چیزهایی که باید در مورد کارشناسی رنگ خودرو بدانید

 

کاهش عرضه خودرو صفر به بازار از سوی کارخانه ها و افزایش تقاضا برای خرید خودرو، بازار داغی برای خرید و فروشخودروهای کارکرده ایجاد کرده است. هنگام خرید خودروهای کارکرده علاوه بر اطمینان از صحت فنی خودرو، سلامت ظاهری خودرو نیز تاثیر زیادی در قیمت خودرو دارد.

 

اغلب خودروهای کارکرده پس از مدتی دچار آسیب دیدگی از ناحیه بدنه می شوند و  بخش های مختلف خودرو از این موضوع تاثیر می پذیرد. اولین قسمتی که آسیب دیدگی در آن برجسته می شود رنگ خودرو است.به دلیل حساس بودن رنگ بدنه خودرو به آسیب های خارجی، کوچکترین برخوردها می تواند موجب خط و خش در بدنه خودرو گردد . وجود خط و خش ها بر روی خودروی کارکرده موضوعی عادی ست اما گاهی اوقات این آسیب ها بیشتر بوده و نیازمند این است که بخشی از خودرو تعویض یا مجدد رنگ آمیزی شود که این موضوع تاثیر زیادی بر قیمت خودرو خواهد داشت. یکی از مواردی که پنهان کردن آن از دید خریداران خودرو شایع تر است رنگ آمیزی مجدد خودرو است. هر چند که در بسیاری از موارد دلیل این پنهانکاری تنها به دست آوردن سود بیشتر نیست و بسیاری از فروشندگان خودرو˓ خود از آن بی خبرند. از این رو بهره گیری از تخصص کارشناسان رنگ خودرو در جلوگیری از ضررهای مالی احتمالی بسیار موثر خواهد بود. بعلاوه زیبایی ظاهری خودرو نیز برای بسیاری از ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است


کارشناسی رنگ خودرو

زمانی که تصمیم به خرید یک خودرو کارکرده گرفتید، وجود عیوب ظاهری نباید دور از انتظار باشد. گاهی اوقات صاحب قبلی خودرو به دلیل حساسیت شخصی خود و زیبایی بیشتر خودرو تصمیم به رفع این عیوب می گیرد اما گاهی اوقات نیز خودرو را به حال خود رها می کند. قبل از خرید خودرو به خصوص خودروهای گران قیمت بهتر است حتما از خدمات کارشناسی رنگ خودرو استفاده نمایید تا از اقدامات سودجویانه و ضرر های احتمالی اجتناب کرده باشید.

 

 

ضرورت کارشناسی رنگ خودرو

بسیاری از افرادی که قصد خرید خودروی دست دوم دارند برای اطمینان از سلامت خودرو به کارشناس رنگ خودرو نیازمند هستند. از آنجا که در ایران، صنعت تعمیر و بازسازی خودرو به طور چشمگیری پیشرفت کرده است و اشخاص ماهری در این زمینه مشغول به کار هستند، در معاملات خرید و فروش خودرو نیاز به یک کارشناس متخصص بیش از پیش احساس می شود. تشخیص رنگ خودرو، نوع و میزان خسارت وارد شده به خودرو را مشخص می کند که می تواند هزینه های احتمالی را که ممکن است در آینده برای خریدار پیش بیاید را از بین ببرد.

چه چیزهایی در زمان کارشناسی رنگ خودرو مورد بررسی قرار می گیرد؟

در کارشناسی رنگ خودرو، بدنه خودرو از لحاظ تصادف، قطعات استوک، قطعات تعویضی، آسیب دیدگی های شاسی، دستکوب بودن شماره سریال خودرو و صافکاری های بدنه و برش های اتاق خودرو، بررسی می شوند. همچنین در تشخیص رنگ خودرو، اصالت خودرو که یکی از ویژگی های مهم ماشین است نیز مورد بررسی قرار میگیرد. هر قطعه از خودرو که رنگ می شود در تعیین قیمت خودرو و وضعیت خودرو ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو به چه صورت انجام می پذیرد؟

1- استفاده از چشم غیر مسلح

تشخیص رنگ خودرو به وسیله روش های مختلفی قابل بررسی است که ساده ترین و اولین روش استفاده از چشم غیر مسلح است. این شیوه از دقت بالایی برخوردار نیست و همیشه نمی توان به آن اکتفا کرد. حتی بسیاری از افراد خبره در زمینه کارشناسی رنگ خودرو نیز گاهی به سختی می توانند با بررسی چشمی نقاط آسیب دیده خودرو را تشخیص دهند.

با این حال با بررسی دقیق بخش هایی از خودرو می توان به رنگ شدگی خودرو پی برد. بررسی صندوق عقب، سپر خودرو، وجود نقاط کمرنگ یا پررنگ تر در بعضی بخش های خودرو، وجود سطوح ناصاف ، شفاف یا کدر بودن بیشتر از حد معمول بخشی از بدنه خودرو نشانه هایی از رنگ شدگی خودرو است.

2- استفاده از حس لامسه

روش دیگر برای تشخیص رنگ خودرو استفاده از انگشتان دست است. ممکن است این روش نیز همانند روش قبل ساده به نظر بیاید، اما تشخیص به این شیوه نیز تنها کار یک متخصص زبده است. متخصصان تشخیص رنگ خودرو با بررسی نقاط حساس خودرو که در برخورد ها احتمال آسیب بیشتر دارند را به دقت و با استفاده از نوک انگشتان خود لمس می کنند. همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد در صورت رنگ شدگی مجدد خودرو˓ این قسمت ها سطح ناصاف تری در مقایسه با سایر قسمت ها دارند.

3- استفاده از آهن ربا

یکی دیگر از روش های تشخیص رنگ خودرو، استفاده از آهنربا است که با استفاده از یک آهنربا بخش های حساس خودرو مورد بررسی قرار میگیرد. نحوه چسبیدن آهنربا به بدنه خودرو می تواند رنگ شدگی خودرو را تشخیص دهد. این روش نیز محدودیت هایی دارد و استفاده از این روش نیازمند تجربه است.

4- استفاده از دوربین عکاسی

استفاده از دوربین عکاسی با کیفیت و عکاسی در تاریکی و در حالی که فلش دوربین روشن است یکی دیگر از روش های تشخیص رنگ خودرو است. هر چند که این روش نیز ساده به نظر می رسد، اما نکاتی از قبیل زاویه عکس گرقتن و فاصله از خودرو در تشخیص رنگ خوردگی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

5- استفاده از دستگاه تشخیص رنگ

بهترین، دقیق ترین و پرکاربردترین شیوه برای تشخیص رنگ خودرو ، استفاده از دستگاه های تشخیص رنگ خودرو است. با استفاده از این دستگاه به صورت کاملا دقیق می توان از رنگ شدگی یا سالم بودن خودرو مطلع شد.سرعت زیاد تشخیص ، دقت بالا و راحتی استفاده از این دستگاه موجب شده تا کارشناسان تشخیص رنگ این شیوه را نسبت به دیگر شیوه ها ترجیح داده و از این شیوه برای بررسی خودرو استفاده نمایند.نکته مهم در استفاده از این دستگاه ها اطمینان از اصل و با کیفیت بودن دستگاه است.  

ویژگی های یک کارشناس رنگ خودرو مجرب

یک کارشناس تشخیص رنگ ماهر باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

1-  از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد

با پیشرفته شدن صنایع و تحولات رخ داده˓ صرف داشتن تجربه در این امر کفایت نمی کند. یک کارشناس تشخیص رنگ خودرو باید از دانش روز برخوردار باشد و از ابزارهای متفاوت و کارآمد نیز شناخت جامع داشته باشد. در کنار آن تجربه نیز به طور قطع در موفقیت او و پروژه کاری اش جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

2- گزارش رسمی و مکتوب ارائه دهد

ارائه یک گزارش مکتوب توسط کارشناس تشخیص رنگ تاثیر بسزایی در کیفیت معامله خودرو دارد. به معامله جلوه قانونی می بخشد و علاوه بر آن، نشانگر کار حرفه ای کارشناس است.

3- قادر به انجام خدمات سیار باشد

یک کارشناس تشخیص رنگ حرفه ای به شما این امکان را می دهد تا در صورت نداشتن وقت کافی و یا امکان جابجایی˓ به محل مورد نظر شما آمده و به شما خدمات ارائه کند. بعلاوه حضور در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر از ویژگی های بارز یک کارشناس تشخیص رنگ متعهد است.

اولویت های مهم در کارشناسی رنگ خودرو

مهم ترین بخش هایی که در زمان کارشناسی رنگ خودرو مورد بررسی قرار می گیرد، سقف، ستون و شاسی های خودرو است.

اولین بخش شامل بدنه اصلی خودرو متشکل از سقف˓ شاسی و ستون هاست. این موارد معمولا در معرض آسیب کمتری هستند و معیاری برای تشخیص رنگ خوردگی سایر نقاط محسوب می شوند. اما در صورتی که کارشناس تشخیص رنگ خودرو رنگ خوردگی این نقاط را تایید کرد˓ خودرو را از نظر فنی به دقت بررسی کنید، چرا که به احتمال زیاد خودرو قبلا واژگون شده و یا به اصطلاح چپ کرده است. احتمال دیگر نیز تصادف از طرفین و یا بخش عقب و جلو ماشین است. به هر حال رنگ خوردگی این نقاط نشان از تصادف و یا اتفاقات جدی نظیر واژگونی است.

دومین بخش که از آن به عنوان نقاط حساس خودرو یاد کردیم قسمت های بیرونی خودرو نظیر سپر˓ صندوق عقب˓ درب ها و گلکیر ها می باشند. این بخش در اولویت تشخیص رنگ خوردگی یک خودرو قرار دارند. این بخش ها به همان دلیل که آسیب پذیر تر هستند˓ بیشتر در معرض دید و بازرسی کارشناسان تشخیص رنگ قرار می گیرند. از طرفی به خاطر حساسیت بالای این بخش ها˓ نقاشان خودرو نیز مهارت و زمان بیشتری صرف رنگ آمیزی این بخش ها می کنند و همین امر لزوم مراجعه به یک کارشناس تشخیص رنگ زبده را دو چندان می کند. 

همانطور که متوجه شدید یک تشخص درست می تواند از ضرر شما جلوگیری کند. بهره گیری از دانش یک کارشناس تشخیص رنگ به همین علت اهمیت پیدا می کند. اما آیا تابه حال به ویژگی های یک کارشناس تشخیص رنگ خوب فکر کرده اید؟!

هزینه کارشناسی رنگ خودرو چگونه است؟

هزینه کارشناسی خودرو ثابت می باشد و فاقد مالیات بر ارزش افزوده است. لذا از پرداخت هزینه اضافی بابت کارشناسی رنگ خودرو خودداری کنید. هزینه کارشناسی خودرو در ماشین های دنده اتومات با خودروهای معمولی مانند پراید متفاوت است. قیمت کارشناسی خودرو با توجه به برند خودرو، سال تولید ماشین، نرخ دلار روز، میزان کارکرد مشخص می شود.

آیا کارشناسی رنگ خودرو به ضرر فروشنده است؟

در صورت صداقت فروشنده کارشناسی رنگ خودرو میتواند حتی به نفع فروشنده نیز باشد. حضور کارشناس رنگ بدنه میتواند برای هر دو طرف معامله مفید و منصفانه باشد.

کارشناسی تخصصی قبل از خرید خودرو به شما کمک می کند تا خودرو مورد نظر خود را قبل از خرید به طور کامل بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شوید. خرید خودرو بدون کسب اطلاع دقیق از وضعیت بدنه، فنی و رنگ می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند در حالی که با کارشناسی خودرو با هزینه بسیار کم می توانید از وضعیت کامل و قیمت خودرو مطلع شده و با آسایش خودرو را خریداری نمایید. بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، کارشناسی فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی است. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.

وب سایت ماشین بانک با ارایه خدمات کارشناسی خودرو در محل به شما کمک می کند تا به راحتی و بدون دغدغه بتوانید خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای درخواست کارشناس خودرو در محل کافیست به وب سایت ماشین بانک مراجعه کرده و در قسمت ثبت درخواست کارشناسی خودرو، درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان ماشین بانک به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند.

 

 

 

 

 

 

(0) نظر
dragged border

مانا چمن، نامی مانا در عرصه چمن مصنوعی


50 سال از ابداع و عرضه چمن مصنوعی به بازار می گذرد و مدتی کمتر از دو دهه است که این محصول به منظور استفاده در مصارف تزئینی، باغچه و فضای سبز، مورد توجه قرار گرفته.

امروزه بخش های وسیعی در شهرهای بزرگ، مانند محیط های مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، خدماتی و ... از چمن مصنوعی استفاده می کنند.

محدود نمودن کاشت و استفاده از چمن طبیعی، باعث کاهش چشمگیر مصرف آب می شود و چمن مصنوعی، بهترین جایگزین آن است.

آبِ ارزشمندی که می تواند انسان های بی شماری را سیراب نماید و همچنین به منظور کشاورزی و تولید محصولات استراتژیک، صنایع پاک، نظافت و... استفاده شود.

تنها کافیست تا نگرش و طرز فکر خود را تغییر دهیم و از خود خواهی و حرص و آز خود بکاهیم. انسان در طول تاریخ به روشنی اثبات کرده که توانایی سازگاری با هر شرایطی را دارد.

پدیده هایی که روزگاری غیر قابل قبول و نا متعارف قلمداد می شدند، امروزه به بدیهی ترین واقعیت های زندگی روزمره تبدیل شده اند و چمن مصنوعی نیز یکی از آنهاست.

تعاریف خوب و بد، زشت و زیبا و... همگی به نوع نگاه ما و شرایط موجود بستگی دارد و نه چیزی دیگر.


 


امروزه برای ایجاد فضای سبز، به طور گسترده از چمن مصنوعی استفاده می شود

 

مسئولیت و خط مشی شرکت مانا چمن

شرکت مانا چمن با برخورداری از تجربه نزدیک به یک دهه فعالیت در عرصه واردات، صادرات و تولید چمن مصنوعی، افتخار خدمت گذاری به مردم شریف این مرز و بوم را دارد.

دانش و تخصص مجموعه مانا چمن با تکیه بر نیروی انسانی نخبه و فعالیت های اقتصادی متنوعی حاصل شده که نتایج آن به صورت رضایت مشتریان متبلور شده است.

مدیران این مجموعه، با مشاهده بحران خشکسالی و کم آبی در کشور، به جایگاه مهم چمن مصنوعی پی برده و افزایش آگاهی هم وطنان درباره آن را مسئولیت خود می دانند.

چمن مصنوعی، همیشه به عنوان یک کالای تزئینی شناخته می شده که نقش لوکس و تجمّلی آن، بیش از نقش کاربردیش در حفظ منابع آب، به چشم می آمده.

 

 

استفاده گسترده از چمن مصنوعی در طراحی ویلاهای لوکس

 

تلاش ما در مانا چمن این است که درباره اهمیت چمن مصنوعی در صرفه جویی آب، اطلاع رسانی کنیم و درباره طبعات نامطلوب استفاده از چمن طبیعی تزئینی، روشنگری نماییم.

 

تغییرات اقلیمی، انگیزه استقبال از چمن مصنوعی

تداوم شرایط آب و هوایی نامساعد، کاهش بارش ها و خشکسالی در کشور ما موجب آسیب دیدن بخش بزرگی از فعالیت های کشاورزی شده و بسیاری از کشاورزان دچار مشکلات معیشتی شده اند.

بسیاری از کشاورزان و باغدارانی که شغل و حرفه خود را از دست داده اند، چاره ای جز مهاجرت به شهرهای بزرگ ندارند.

رُشد جمعیت و گسترش مساحت کلان شهرها، موجب پدیده حاشیه نشینی و توسعه غیر اصولی بافت های شهری می گردد.

این مساله در کشورهایی که از لحاظ پوشش گیاهی فقیر هستند، باعث کاهش سرانه فضای سبز می شود.

به عنوان مثال، شهر تهران در مقایسه با شهرهای مشابه در کشورهای دیگر، از مقدار فضای سبز کمتری به ازای هر شهروند برخوردار است.

این فضای سبز محدود نیز به جای این که برای کاشت درختان و گیاهان مقاوم به کم آبی استفاده شود، به کاشت چمن طبیعی اختصاص می یابد.


سال های اخیر و با بلند تر شدن صدای هشدار کارشناسان و دلسوزان محیط زیست، مسئولین شهری نیز اقدامات سازنده ای انجام داده اند و با وضع قوانین تازه، گسترش چمن طبیعی در فضاهای شهری را محدود نموده اند.


کندن و حذف چمن طبیعی به منظور نصب چمن مصنوعی

در جریان این تحوّلات مثبت، شرکت مانا چمن آماده است تا با ارائه چمن مصنوعی تزئینی و چمن مصنوعی ورزشی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، در دستیابی به اهداف بلند مدت کشور به منظور حفظ منابع آب کشور و پاسداری از محیط زیست، نقش کوچکی ایفا نماید.

مانا چمن، خانه چمن مصنوعی

محصولات شرکت مانا چمن، شامل مدل های متنوّعیست که برای کاربردهای گوناگون در محیط های مختلف، مناسب هستند.

فروش چمن مصنوعی به صورت توزیع و پخش میان نمایندگان و همکاران در اصناف مرتبط و همچنین فروش مستقیم به مصرف کنندگان از طریق وبسایت رسمی مجموعه مانا چمن انجام می شود.

اگر قصد خرید چمن مصنوعی مطابق با نیازهای خود را دارید، از پشتیبانی و مشاوره تخصصی ما در مانا چمن برخوردار می شوید.

در وبسایت مانا چمن، به عنوان یکی از مراجع چمن مصنوعی در کشور، تلاش کرده ایم تا دانش چمن مصنوعی و دنیای بزرگ آن را، با زبانی ساده بیان نماییم.

نصب چمن مصنوعی به شیوه های گوناگون و با بهره گیری از متریال تخصّصی و اجرای نیروهای با تجربه، از دیگر خدماتیست که مجموعه مانا چمن ارائه می نماید.


 

 

نصب چمن مصنوعی مانا چمن، توسط افراد مجرّب و معتمد

 

گروه کارشناسی مانا چمن، با بررسی ویژگی های پروژه (شرایط آب و هوای محل و کیفیت زمین) و انتظارات کارفرما (نوع کاربری، امکانات نگهداری، بودجه)، مناسب ترین مدل چمن مصنوعی را به شما معرفی می نماید.

خدمات شرکت مانا چمن

                                ·ارائه مشاوره و راهنمایی در مراحل خرید، نصب و خدمات پس از فروش چمن مصنوعی

                                ·در اختیار گذاشتن دانش و تجربه طراحی و اجرای منظر و فضای سبز به محوریت استفاده از چمن مصنوعی با کاربرد تزئینی و ورزشی

                                ·ارائه مناسب ترین قیمت چمن مصنوعی. در مانا چمن، قیمت واقعی محصولات را می یابید و خرید مقرون به صرفه، رضایت شما را به دنبال خواهد داشت.

                                ·ارسال چمن مصنوعی به کلیه نقاط کشور با کم ترین هزینه

                                ·تضمین کیفیت و ماندگاری محصولات با هدف ایجاد اطمینانِ خاطر نزد مشتریان گرامیچمن مصنوعی، رویای کودکان و بزرگ سالان

 

شرکت مانا چمن با برخورداری از سابقه درخشان، رضایت و لبخند شما را اصلی ترین هدف خود می داند.

ماندگاری لبخند رضایت شما، بهترین هدیه برای ماست و برای رسیدن به این پاداش، همواره کوشیده ایم تا طراوت چمن مصنوعی را در دیدگانتان مانا نماییم.

در صورت تمایل برای ارتباط با شرکت مانا چمن می توانید با شماره تلفن 02188699550 تماس حاصل نموده و یا از نشانی اینترنتی https://www.manachaman.com/ بازدید فرمایید.

همچنین می توانید ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام دنبال نمایید.

https://www.instagram.com/mana_chaman/

 

 

(0) نظر
dragged border

هنرستان پلی تکنیک هنر

 

هر دانش آموزی علاقه به رشته تحصیلی مهارت و توانایی لازم برای شغل متناسب با رشته تحصیلی خود را به دست نخواهد آورد و در آینده نیز شغل مورد نظر را با علاقه و رضایت انجام نخواهد داد و این یعنی ضایع شدن نیروی انسانی که بالاترین سرمایۀ یک ملت محسوب می شود. از نقطه نظر فردی نیز عدم علاقه  به رشته تحصیلی و شغل تحصیلی در دراز مدت عواقب نا مطلوبی را در پی خواهد داشت و به تدریج فرد را از لحاظ جسمی و روانی تحت فشار قرار می دهد و موجبات فرسودگی او را فراهم می کند.

همان طور که ملاحظه کردید علاقه فرد به رشته تحصیلی باعث موفقیت او در تحصیل و شغل آینده می شود اما باید به این نکته بسیار مهم اشاره کرد که منظور ما علاقه ای است که از روی آگاهی و شناخت بدست آمده باشد نه از روی احساسات و تبلیغات. علاقه شما به یک رشته باید اصولی و منطقی باشد برای اینکه علاقه به یک رشته از روی احساسات و تبلیغات نباشد و براصولی منطق استوار باشد باید نسبت به آن رشته و همچنین استعدادها و توانایی های خود شناخت داشته باشید. “تحقیقات نشان داده است برخی افراد به علت نداشتن برخی از ویژگی ها  برای بعضی از رشته ها یا کارها مناسب نیستند در حالی که همین افراد در محیط های تحصیلی یا شغلی دیگر می توانند موفق باشند برای آگاهی بیشتر شما از تیپ های شخصیتی دو ویژگی های هر تیپ مطالعه جدول زیر را به شما توصیه می کنیم.

به منظور رفاه حال آموزشی و پرورشی هر چه بیشتر فرزندانمان و در راستای رسالت و ماموریت آموزش و پرورش و جهت دهی به رشد دانش آموزان بر پایه تعالیم و دستورات دین مبین اسلام هنرستان پلی تکنیک هنر در سال  سیزدهم فعالیت خود در محل  جنت آباد مرکزی نبش بلوار بعثت ارائه بهترین خدمات را دارد.

این هنرستان به یاری خداوند در پایه دهم و رشته های گرافیک، نقشه کشی معماری و حسابداری فعالیت می نماید. که با استفاده از کلاس های تئوری و کارگاه های مجهز رشته نقشه کشی و گرافیک و لابراتور آموزشی و تخصصی انجام می پذیرد.

برگزاری کلاس های فوق برنامه و ساعات اضافه برای دروس مهم در برنامه هفتگی اختصاص داده شده است. این هنرستان به منظور ایجاد فرصت و زمینه برای شکوفایی استعداد ها و با توجه به تفاوت های فردی و غنی سازی اوقات فراغت و تقویت روند مطلوب رشد آموزشی و ایجاد زمینه های مناسب در جهت رفع و جبران ضعف ها و یادگیری عمیق دروس در نهایت ارتقاء کیفیت آموزشی و استفاده بهینه از نیروی مجرب و کارآمدمی باشد.

معرفی رشته گرافیک هنرستان

 

رشته گرافیک از جمله کاربردی ترین رشته های هنری است که به خاطر گستردگی حوزه فعالیت آن اقشار مختلف مردم را با سطح و هر سنی مخاطب خود می سازد.

هدف اصلی رشته گرافیک بیان تصویری یک پیام یا انتقال پیام به شکل تصویری به مخاطب است و از آنجایی که حافظه تصویری انسان از حافظه کلامی او قوی تر و دارای گنجایش بیشتری است این شکل از پیام اثر عمیق و ماندگارتری بر مخاطب خواهد داشت.

هدف از ایجاد رشته گرافیک ارتباط تصویری تربیت افرادی است که بتوانند پیامهای مختلف را در سطوح مختلف با استفاده از همه امکانات هنری، فنی، تصویرسازی، چاپ و تکثیر در سطحی وسیع به نحو احسن منتشر کنند.

ذوق هنری در زمینه نقاشی، طراحی، آشنایی عملی با طراحی، رنگ شناسی، شناخت ابزار کار در هنرهای تجسمی، شناخت فرهنگ جامعه، شناخت علائم ارتباطی مختص جامعه، آگاهی داشتن در زمینه چاپ و چاپخانه داشتن ذهنی فعال و خلاق، صبر و حوصله و علاقه از شرایط داوطلبان ورود به رشته گرافیک است.

رشته گرافیک در دانشگاه دو گرایش دارد:

1-گرایش ارتباط تصویری عمومی
2-
گرایش تصویرسازی

در گرایش ارتباط تصویری عمومی: دانشجویان در زمینه طراحی صحنه، نشانه ها، اعلام ها، صفحه آرایی کتاب، نمایشگاه آثار و نظایرآن تحصیل می کنند.

درگرایش تصویرسازی دانشجویان در زمینه مصور کردن متون گوناگون برای مخاطبان مختلف فعالیت می کنند از جمله آرم، پوستر سازی ، چاپ دستی ، طراحی کاتالوگ و بروشور ، کتاب آرایی ، نقاشی کتاب کودکان ، طراحی پوستر ، تبلیغات تجاری و … .

فارغ التحصیلان رشته گرافیک هنرستان می توانند در مراکز زیر جذب کار شوند: وزارت فرهنگ و ارشاد ، سازمان تبلیغات اسلامی ، موزه ها ، مطبوعات ، صدا و سیما ، سازمان میراث فرهنگی ، کارگاه ها ، موسسات چاپ و نشر کتاب ، بخش های خصوصی و … .
حیطه گرافیک بسیار وسیع می باشد که از آن جمله می توان به زیبا نویسی ، رسم فنی و نمونه های آماری ، تهیه آگهی مطبوعات و پوستر ، صفحه آرایی و دهها مورد دیگر اشاره کرد.

زبان دیگر کلیه طرحهایی که به وسیله چاپ قابل انتشارهستند طرح گرافیکی می باشند. یعنی یک طرح گرافیکی آمادگی انتشار وسیع به منظور انتقال پیام خویش را دارد هنر گرافیک یا ارتباط تصویری مملو از طراحی و تصویر است وهدف رشته ارتباط تصویری که به آموزش این هنر در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی می پردازد .

ارتقای توانایی های دانش جویان در امور تبلیغات فرهنگی یا تجاری می باشد که تبلیغات فرهنگی شامل :تصویر سازی کتب ، ساخت پوستر ، تبلیغات برای نشریه ها و جراید مانند صفحه آرایی و آگهی های مطبوعاتی می شود و تبلیغات تجاری نیز شامل تبلیغات نمایشگاه های بازرگانی مانند غرفه سازی و غرفه آرایی  و یا تبلیغات برای کالاهای مختلف است.

هم چنین ارتباط تصویری دارای شاخه های دیگری مانند :آرم سازی ، انمیشن و طراحی راهنمای محیطی می باشد . در مورد تفاوت نقاشی با گرافیک باید گفت : نقاشی بیان احساسات نقاش از طریق تم مود رنگ است در نتیجه امکان دارد که پیام روشن و واضحی برای همه ی افراد نداشته باشد .

اما گرافیست موظف است پیام خود را به گونه ای بیان کند که مخاطبش منظور او را درک کند. آثار هنری یک گرافیست تکثیر گشته و با متونی چون چاپ همدست شده و مطعلق به همه می شود. اما آثار هنری نقاشی به صورت شخصی و تک است و در یک تابلو تنها می ماند.

عناوین و زمینه های شغلی رشته گرافیک:

طراح نشانه تمبر اسکناس
طراح تیتراژ تلویزیونی
طراح آگهی و تابلوهای تبلیغاتی
کاریکاتوریست
طراح بسته بندی
طراح مجله ، کتاب ،  ، بروشور و کاتالوگ
تصویرگر و صفحه آرا ، طرح پوستر ، اوراق اداری

2-معرفی رشته معماری هنرستان

معرفی رشته معماری هنرستان وقتی از هنرهای هفتگانۀ جهان صحبت به میان می آید، نقش معماری به نحو بارزی مطرح می گردد، بطوری که عده ای از منتقدن اعتقاد دارند معماری مادر همه هنرهاست.

رسالت اصلی رشته معماری، طراحی ساختمان های مفید، زیبا و اصیل و ساماندهی به محیط مصنوع، و شکل دهی به فضای زندگی انسان در توازن با طبیعت، متناسب با ارزش ها و شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فنی جامعه است. معماری در هر عصر گویای نحوه زندگی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه است. به همین جهت رشته معماری به عنوان یک تخصص چند رشته ای بشمار می رود که شامل مباحث فنی و مهندسی، خلاقیت، ذوق هنری و بنیانهای زیباشناسی و مهارت های حرفه ای تاکید دارد.

در رشته معماری دانش آموزان یاد می گیرند، مسائل مطرح در حوزه معماری را به درستی تحلیل و ارزیابی کرده اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری، پالایش و سازمان داده، آنها را در طراحی ساختمان ها و فضاهای دلنشین و زیبا بکار بندند، بطوری که کیفیت محیط زندگی افراد جامعه به صورت روز افزون بهبود یابد.

مقاطع تحصیلی و گرایش رشته معماری:

تحصیلات دانشگاهی در رشته معماری شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در داخل و خارج از کشور می باشد. مقطع کارشناسی رشته معماری در سال های اخیر مورد استقبال تعداد زیادی از داوطلبان مستعد و علاقمند قرار گرفته و فارغ التحصیلان شایسته ای را به بازار کار عرضه نموده است. ت

حصیلات در این دوره 5/4 سال به طول می کشد و دانشجویان در سه نیم سال اول از یک طرف دروس پایه، مانند نقشه کشی، طراحی دست آزاد و بیان گرافیکی و مقدمات طراحی معماری را فرا می گیرند و از طرفی دیگر دروس ریاضی، ایستایی (توزیع نیروها در ساختمان)، محاسبه سازه های ساختمانی و کامپیوتر را می آموزند. در نهایت آنان آمادگی لازم جهت ورود به دوره دروس تخصصی را پیدا می کنند. از نیم سال سوم به بعد، هر نیم سال یک درس طراحی معماری ارائه می شود که اصلی ترین بخش مقطع کارشناسی معماری را تشکیل می دهد.

همزمان با دروس طراحی، دروس تاریخ معماری، مباحث مرتبط با مجتمع های زیستی و شهر سازی، دروس مربوط به فن ساختمان و مبانی نظری معماری مورد بحث قرار می گیرند. و آنان پس از دفاع از پروژه نهایی، فارغ التحصیل به شمار رفته و سپس به عنوان مهندس حرفه ای وارد بازار کار می شوند.

عناوین و زمینه های شغلی رشته معماری:

 نقشه کشی نقشه های اجرایی معماری

 نقشه کشی معماری داخلی

 نقشه کشی نقشه های سازه ای

 نقشه کشی کامپیوتری

 کمک پژوهشگر معماری

 کنترل کیفیت ساختمان

 دفاتر مهندسین مشاوره و طراح مترو

 امور زیبایی ساختمان و ….

3-معرفی رشته حسابداری هنرستان

معرفی رشته حسابداری هنرستان به این نکته توجه کرد که جز رشته های مشترک بین سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی است و امروزه به واسطۀ رشد و توسعه روزافزون واحدهای تجاری و صنعتی در چارچوب سیاست ها و برنامه های دولت و با توجه به ماهیت کاربردی و عملی آن، رشته حسابداری به عنوان یک رشته مهم و با اهمیت مورد توجه داوطلبان قرار گرفته است.

با افزایش نیاز به فارغ التحصیلان این رشته در سال های اخیر و با توجه به علاقه مندی افراد به انتخاب این رشته، موسسات آموزش عالی نیز در جهت افزایش کمیت و کیفیت آموزش رشته ی حسابداری گام های موثری برداشته اند و با افزایش ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد و دایر نمودن مقطع دکتری،امکان ادامه تحصیل را برای داوطلبان این رشته فراهم نموده اند.

در حال حاضر رشته ی حسابداری در کلیه ی موسسات آموزش عالی (دولتی و در کلیه ی مقاطع تحصیلی اقد گرایش خاصی بوده و با عنوان کلی رشته حسابداری مطرح است،البته دانشکدۀ وزارت اقتصاد و دارایی که زیر پوشش وزارت علوم و تحقیقات و آموزش عالی در مقطع کارشناسی فعالیت می کند، از این قائده مستثنی است و کلیه دانشجویان این دانشکدۀ، پس از گذراندن درس های مشترک، با توجه به نیازهای سازمان های زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی، در سه گرایش حسابداری مالیاتی، حسابداری دولتی و حسابرسی به تحصیل ادامه می دهند.

حسابداری یک نظام پردازش اطلاعات است که داده های خام مالی را دریافت نموده و آنها را به نظم در می آورد. حسابداری گزارش ها و صورت های مالی است که مبانی تصمیم گیری اشخاص ذی نفع (مدیران، سرمایه داران، دولت و …) قرار می گیرد و هدف از ایجاد این رشته تربیت نیروهای متخصص است که بتوانند عهده دار انجام امور مالی در کلیۀ واحدهای اقتصادی و تجاری اعم از دولتی و خصوصی شوند.

مدیران و کارکنان واحدهای تجاری برای انجام وظایف محوله، به گونه ای موثر به اطلاعاتی در مورد منابع و نتایج حاصل از مصرف آن نیاز دارند (منابع می تواند نیروی انسانی و خدمات متنوع دیگر باشد). گروهها یا اشخاص خارج از واحدهای تجارتی همچون شرکت های رقیب، سهامداران، دولت و به اطلاعاتی مالی مشابهی نیاز دارند تا بتوانند عملیات انجام شده واحد تجاری را ارزیابی نمایند.

بخشی از هر سازمان که می تواند چنین اطلاعاتی را فراهم نماید، همان نظام حسابداری آن سازمان است.

حسابداری موضوعی متفاوت با رشته های ریاضی دانشگاهی دارد و از جمله رشته های مرتبط با علوم اقتصادی به شمار می رود. دانشجویی در این رشته موفق تر است که علاقه به امور مالی و تجزیه و تحلیل های آن داشته باشد، هر چند دانش بالای ریاضی می تواند به درک سریعتر برخی از مفاهیم حسابداری کمک کند، اما یک شرطی اصلی نیست بلکه داشتن اطلاعاتی مناسب و عمومی در مورد ریاضیات می تواند مطلوب باشد. پس  به طور کل داشتن علاقه و روحیۀ پیگیری و مطالعه درس ها در طی دورۀ تحصیل می تواند امکان ادامه تحصیل و موفقیت در بازار کار را فراهم نماید.

فارغ التحصیلان رشته حسابداری پس از اتمام تحصیل می توانند در سطوح مختلف و شاخه های متفاوت عهده دار انجام امور مالی گردند که شامل موارد زیر است:

الف) حسابداری:

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در کلیه موسسات و واحدهای تجازی، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار در شاخه های زیر مشغول شوند:

·         حسابداری مالی: در کلیه شرکت ها و موسسات تجاری و غیر انتفاعی.

·         حسابداری صنعتی: در کلیه واحدهای صنعتی و شرکت های تولیدی.

·         حسابداری دولتی: در کلیه سازمانهای و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذی حساب.

·         حسابداری مالیاتی: در ادارات دارایی.

·         حسابداری بیمه: در موسسات بیمه.

·         حسابداری بانک ها: در شعبه ها و سرپرستی بانک ها.

حسابداران پس از مدتی اشتغال به کار حسابداری می توانند در سمت مدیریت مالی واحد های تجاری ایفای نقش نمایند.

ب) حسابرسی: فارغ التحصیلان رشته حسابداری قادرند با توجه به شاخه های حسابداری در بند الف در حرفۀ حسابرسی مشغول به کار شوند. در حال حاضر در ایران سازمان حسابرسی به عنوان یک سازمان دولتی، بزرگترین موسسه حسابرسی است و در کنار آن سایر موسسات حسابرسی دولتی و خصوص مشغول فعالیت می باشند.

1) حسابرسی داخلی: این گروه از حسابرسان، کارمند واحد مورد رسیدگی هستند، در واقع رابط میان هیات مدیره و شرکت بوده و گزارش بوده و گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی، ماهانه یا سالانه به مدیر عامل و هیات مدیره ارائه می دهند. این گروه از حسابرسان عملیات داخل واحد تجاری را بررسی می کنند.

2) حسابرسان مستقل: این گروه از حسابرسان افرادی هستند که در موسسات حسابرسی مشغول کار هستند و بر اساس قرارداد میان شرکت ها یا سازمان ها با این موسسات عملیات حسابداری و مالی واحد تجاری را بر اساس اصول و موازین حسابداری مورد رسیدگی قرار می دهند و گزارش خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه می کنند. در واقع حسابرسان مستقل، رابط میان صاحبان شرکت و هیات مدیرۀ شرکت هستند.

عناوین و زمینه های شغلی رشته  حسابداری:

 عناوین شغلی رشته حسابداری  مدیر مالی  معاون مالی

 رئیس حسابداری شرکت ، کارشناسی حسابداری

 حسابداری صنعتی  حسابداری مالی

 حسابرسی

 کمک حسابدار

 سر ممیز مالی

 

 

 

 

(0) نظر
X